Себорейний дерматит — це хронічна запалювальна хвороба шкіри, що розвивається на тих частинах тіла, де знаходиться багато сальних залоз. В залежності від локалізації, виокремлюють різні види себорейного дерматиту:
- себорейний дерматит на голові;
- себорейний дерматит на обличчі;
- себорейний дерматит у вухах;
- себорейний дерматит на тілі;
- себорейний дерматит на руках;
- себорейний дерматит на ногах.
Себорейний дерматит виникає в результаті розвитку себореї (хвороби шкіри, в процесі якої відбувається збій в роботі сальних залоз). Вилікувати себорею та себорейний дерматит у Черкасах можна в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси».
Причини розвитку себорейного дерматиту
Причиною себорейного дерматиту є гіперфункція сальних залоз або патологічни зміни в їхній роботі. Загострення себореї можуть спровокувати:
- зміна гормонального фону (є причиною себорейного дерматиту у підлітків, а також у жінок в період вагітності та годування груддю);
- ослаблений імунітет;
- серцево-судинні захворювання (інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця);
- хвороби нервової системи (хвороба Паркінсона, параліч черепних нервів);
- зловживання алкогольними напоями.
Крім того, до появи себорейного дерматиту можуть призводити фізичні перенавантаження. При стресах може розвиватися нервова себорея.
Себорейний дерматит на обличчі
Себорейний дерматит на обличчі найчастіше розвивається біля носа, під очима та навколо брів. Ознаками захворювання виступають зниження еластичності шкіри, почервоніння уражених ділянок та наявність вугрових висипань. Для профілактики виникнення себорейного дерматиту на обличчі необхідно дотримуватися правил гігієни шкіри обличчя та використовувати косметичні засоби, які підходять до конкретного типу шкіри.
Себорейний дерматит на голові
Себорейний дерматит волосистої частини голови може бути сухим, жирним та змішаним. Сухий себорейний дерматит характеризується ламкістю волосся, пересушеністю шкіри та яскраво вираженим зудом. При жирному себорейному дерматиті спостерігаються витончення та надмірна жирність волосся. Для змішаної форми себорейного дерматиту характерні ознаки сухого та жирного видів захворювання. Профілактика розвитку себорейного дерматиту на голові передбачає правильний догляд за волоссям та щорічні профілактичні огляди у трихолога.
Себорейний дерматит на тілі
До симптомів себорейного дерматиту на тілі належать свербіж та лущення шкіри, поява почервонінь та вугрових висипань. Себорейний дерматит на спині, як правило, локалізується в області між лопатками. На передній частині тулуба висипання найчастіше виникають в області декольте. Для профілактики виникнення себорейного дерматиту на тілі слід дотримуватися правил особистої гігієни, а також проходити щорічні профілактичні огляди дерматолога.
Як вилікувати себорейний дерматит?
Для діагностики себорейного дерматиту необхідно звернутися до трихолога (при себорейному дерматиті шкіри голови) або дерматолога (при себорейному дерматиті на руках, ногах, обличчі та тулубі). Лікар проведе огляд шкірних покровів та, за необхідності, призначить додаткові дослідження. Діагностика себорейного дерматиту може включати:
- біохімічний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- трихоскопію (комп’ютерну діагностику волосистої частини голови).
Після проведення діагностики себорейного дерматиту дерматолог або трихолог призначить індивідуальну схему лікування, яка може включати медикаментозну терапію та дотримання спеціальної дієти. Медикаментозна терапія передбачає прийом протизапальних, протигрибкових, антигістамінних препаратів, а також полівітамінних комплексів. До вітамінів, необхідних при себорейному дерматиті, належать вітаміни А та Е, а також вітаміни групи В.
Харчування при себорейному дерматиті має бути правильним та збалансованим. До раціону слід включити картоплю, оливкову олію, зелені овочі, цитрусові, мигдальні горіхи та ягоди (вишню, черешню). Крім того, дієта при себорейному дерматиті передбачає відмову від вживання кондитерських виробів, жирних, смажених та копчених страв.
Лікувати себорейний дерматит може лише лікар (трихолог або дерматолог). Самолікування може призвести до таких ускладнень, як піодермія (гнійне ураження шкіри) та еритродермія (запалювальне ураження шкірного покрову).
Консультація трихолога у Черкасах здійснюється за попереднім записом. Для запису на консультацію лікаря зателефонуйте за телефонами, що вказані на сайті, або заповніть онлайн форму запису на прийом. Заявки на консультацію лікаря приймаються цілодобово.